Licensed to University of Tampa     HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 1/5/2013 02:08 PM
                   Tampa Relay Invitational 2013 - 1/5/2013                    
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 800 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rice University-GU  'A'                                NT    7:43.47   14  
     1) Clark, Casey L 19               2) Flanigan, Erin R 20            
     3) McKenzie, Cora L 18             4) Livingston, Madison P 19       
       26.79    55.98  1:24.70  1:54.46    26.73    55.85  1:25.70  1:54.88
       27.10    56.81  1:27.13  1:57.27    27.24    56.93  1:27.10  1:56.86
  2 The University of Tampa-FL  'A'                   7:31.93    7:56.45   10  
     1) Kassl, Kristine M 21            2) Murphy, Briana E 20            
     3) Greenhill, Alexandria N 21      4) Glenday, Heather M 20          
       27.71    58.50  1:29.88  2:00.99    27.78    58.31  1:29.21  2:00.15
       27.16    57.61  1:29.06  2:00.07    27.09    56.54  1:25.85  1:55.24
  3 Rice University-GU  'B'                                NT   x8:07.36  
     1) Christian, Quincy E 20          2) Golson, Savannah J 18          
     3) Ragsdale, Shelbi L 18           4) Spence, Danielle L 21          
       28.31    59.04  1:29.70  2:00.38    27.23    57.99  1:29.51  2:01.14
       28.11    59.39  1:31.38  2:02.58    28.71    59.98  1:31.69  2:03.26
  4 Univ of Arkansas Little Rock-AR  'A'              8:23.83    8:10.31    8  
     1) Myers, Holly M 21               2) Teplova, Valeriya 19           
     3) Myers, Hope H 21                4) Kelly, Amber S 22              
       28.49    59.91  1:32.15  2:03.95    26.95    56.52  1:27.68  1:58.88
       28.30    59.71  1:32.35  2:05.26    27.87    58.58  1:30.42  2:02.22
  5 Suny New Paltz-AD  'A'                                 NT    8:14.97    6  
     1) Scalise, Victoria M 20          2) Griger, Cassidy 18             
     3) Buyes, Kat N 19                 4) Allocco, Chelsea B 20          
       28.41    59.49  1:31.12  2:01.91    27.50    59.21  1:31.65  2:03.14
       28.79  1:00.12  1:32.90  2:05.68    28.75  1:00.57  1:32.57  2:04.24
  6 South Dakota State University-SD  'A'                  NT    8:20.11    4  
     1) Weihl, Fawn M 20                2) Grimit, Nicole M 20            
     3) Gilbertson, Selina A 21         4) Budahl, Andee L 20             
       29.70  1:02.86  1:36.80  2:09.74    27.94    59.37  1:30.74  2:31.84
       32.03  1:04.87           1:36.76    27.86    58.72  1:30.86  2:01.77
  7 Suny Geneseo-NI  'A'                              7:50.31    8:21.69    2  
     1) Wilkins, Kala                   2) Vairo, Corinne D 21            
     3) Gibbons, Jenna 18               4) Powell, Lily F 20              
       28.74  1:00.43  1:33.09  2:06.02    27.71    58.59  1:30.75  2:02.80
       28.79  1:01.57  1:34.72  2:07.56    28.57  1:00.37  1:33.03  2:05.31
  8 The University of Tampa-FL  'B'                        NT   x8:22.50  
     1) Munson, Vicki L 20              2) Richey, Lauren P 19            
     3) Armstrong, Shannon L 19         4) Scherer, Dana M 19             
       28.80    59.63  1:32.45  2:05.11    29.35  1:01.59  1:34.19  2:06.20
       28.09    59.37  1:32.01  2:04.44    28.32  1:00.09  1:33.18  2:06.75
  9 South Dakota State University-SD  'B'                  NT   x8:37.01  
     1) Ninneman, Bianca K 18           2) Boucher, Kelsey A 21           
     3) Gaulke-Janowski, Emma B 20      4) Mielke, Melissa A 21           
       29.25  1:01.43  1:34.89  2:08.38    29.23  1:01.89  1:34.67  2:07.24
       28.49  1:00.20  1:32.94  2:05.17    30.84  1:05.61  1:41.49  2:16.22
 10 Suny Geneseo-NI  'B'                                   NT   x8:45.56  
     1) Deren, Jule N 20                2) Bormann, Kristen               
     3) O'Brien, Erin E 20              4) Erickson, Abby 21              
       30.38  1:03.19  1:36.66  2:09.56    29.24  1:02.64  1:37.45  2:11.86
       31.06  1:04.83  1:37.99  2:11.25    30.74  1:04.57  1:39.19  2:12.89
 11 Minnesota State Univ Moorhead-MN  'A'             8:20.00    8:45.65  
     1) Sanford, Megan O 20             2) de Gruchy, Olivia V 21         
     3) Miller, Taylor L 19             4) Goll, Laura A 20               
       29.08  1:01.54  1:36.13  2:11.21    28.79  1:01.73  1:35.98  2:09.69
       28.31  1:01.40  1:36.54  2:12.27    30.25  1:04.62  1:39.16  2:12.48
 12 Suny New Paltz-AD  'B'                                 NT   x8:46.14  
     1) Cummings, Rachael F 19          2) Ghostlaw, Niki 20              
     3) Durma, Kelly A 20               4) Smoak, Ali E 20                
       31.65  1:05.32  1:40.37  2:15.39    30.58  1:04.10  1:38.04  2:11.64
       29.26  1:01.92  1:35.22  2:08.88    30.48  1:04.03  1:37.88  2:10.23
 
Event 2  Men 800 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 The University of Tampa-FL  'A'                   6:42.49    7:09.62   14  
     1) Parker, Jeremy W 18             2) Krell, Derek M 19              
     3) Dammann, Elias N 23             4) Nocco, Scott A 21              
       25.79    52.48  1:19.00  1:45.46    24.03    51.29  1:19.45  1:47.82
       24.30    51.65  1:19.68  1:47.44    25.63    53.66  1:21.02  1:48.90
  2 South Dakota State University-SD  'A'                  NT    7:24.02   10  
     1) Yeager, Blake R 19              2) Weinman, Nathaniel R 20        
     3) Morrow, Jack W 20               4) Ochsner, Kyle L 22             
       24.83    52.20  1:19.84  1:47.28    25.79    55.08  1:25.59  1:55.71
       25.13    53.53  1:22.49  1:51.58    24.23    51.79  1:20.61  1:49.45
  3 The University of Tampa-FL  'B'                        NT   x7:32.19  
     1) Coulls, Maximilian C 18         2) Sprague, Zach K 19             
     3) Freudiger, Kyle R 19            4) Blackburn, Tyler S 18          
       24.97    53.87  1:22.50  1:51.15    25.52    54.73  1:24.92  1:55.06
       25.12    53.25  1:22.45  1:52.69    26.15    54.78  1:24.07  1:53.29
  4 Suny Geneseo-NI  'A'                              7:19.49    7:32.48    8  
     1) Athans, Kenny G 19              2) Nasky, John                    
     3) Greenspan, Ben 19               4) Jun, Bryan 20                  
       25.95    54.53  1:24.65  1:55.10    25.52    54.11  1:23.30  1:51.32
       25.84    55.35  1:24.88  1:54.73    24.23    53.38  1:23.64  1:51.33
  5 Suny New Paltz-AD  'A'                                 NT    7:53.42    6  
     1) Taskindoust, Rod 18             2) Spader, Jack 19                
     3) Cooke, Ethan 18                 4) Dubois, Nick B 21              
       26.26    54.83  1:24.37  1:52.92    26.47    55.90  1:26.23  1:55.79
       27.12    58.12  1:30.98  2:01.73    26.80    58.27  1:30.60  2:02.98
  6 Suny Geneseo-NI  'B'                                   NT   x8:00.58  
     1) Ford, Ben                       2) Schiappa, Frank 21             
     3) Roth, Tyler 18                  4) Hong, Jeffrey 19               
       26.97    57.12  1:28.89  1:59.51    26.58    56.74  1:28.49  1:59.37
       26.89    57.93  1:30.02  2:01.04    26.49    57.50  1:29.43  2:00.66
 
Event 3  Women 3x100 Yard Backstroke Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rice University-GU  'A'                                NT    2:55.21   14  
     1) Foreman, Shannon N 19           2) Armstrong, Taylor D 19         
     3) Fong, Chelsea 20                4)                                
       29.21    31.23    27.42    30.50    26.73    30.12                  
  2 Rice University-GU  'B'                                NT   x3:08.36  
     1) Bremer, Ally T 19               2) Lu, Rachael D 18               
     3) Flanigan, Erin R 20             4)                                
       29.97    32.47    29.15    31.55    30.32    34.90                  
  3 Suny Geneseo-NI  'A'                                   NT    3:08.80   10  
     1) Wixson, Haleigh                 2) Max, Abigail                   
     3) Boyce, Lauren R 20              4)                                
       30.29    33.26    29.74    32.85    29.65    33.01                  
  4 Univ of Arkansas Little Rock-AR  'A'              3:05.85    3:10.26    8  
     1) Raney, Kara M 20                2) Myers, Holly M 21              
     3) Tran, Amy J 21                  4)                                
       30.17    33.20    30.36    32.38    30.63    33.52                  
  5 The University of Tampa-FL  'A'                        NT    3:10.61    6  
     1) Noe, Allison I 20               2) Webb, Lexi L 19                
     3) Stetekluh, Hilary A 21          4)                                
       31.49    33.86    30.01    32.66    29.25    33.34                  
  6 Suny New Paltz-AD  'A'                                 NT    3:14.68    4  
     1) O'Connor, Casey 17              2) Buyes, Kat N 19                
     3) Suzuka, Yuka 21                 4)                                
       33.12    34.30    31.46    34.73    28.43    32.64                  
  7 South Dakota State University-SD  'A'                  NT    3:14.83    2  
     1) Newberger, Lisa M 21            2) Foor, Shauna M 21              
     3) Zenner, Abby 18                 4)                                
       31.55    34.14  1:07.82    30.28    31.04                           
  8 Minnesota State Univ Moorhead-MN  'A'             3:10.00    3:15.85  
     1) Bordak, Annika M 19             2) Erickson, Rachel B 21          
     3) Yasuda, Marisa C 19             4)                                
       31.48    34.20    31.22    34.58    30.51    33.86                  
  9 The University of Tampa-FL  'B'                        NT   x3:17.94  
     1) Patrell, Catherine F 21         2) Tan, Emily A 19                
     3) Richey, Lauren P 19             4)                                
       32.04    34.66    30.50    34.36    31.42    34.96                  
 10 Univ of Arkansas Little Rock-AR  'B'              3:09.81   x3:22.67  
     1) Myers, Hope H 21                2) Swindle, Natalie A 18          
     3) McEachern, Rebecca G 20         4)                                
       33.86    35.83    30.70    35.12    30.97    36.19                  
 11 Suny Geneseo-NI  'B'                                   NT   x3:30.19  
     1) Erickson, Betsy 18              2) Chang, Linda 20                
     3) Wilcoxen, Stephanie             4)                                
       32.73    34.52    34.11    37.60    33.99    37.24                  
 12 Minnesota State Univ Moorhead-MN  'B'                  NT   x3:34.18  
     1) Johnson, Brooke M 20            2) McKinney, Kaitlyn M 18         
     3) Sullivan, Lauren C 19           4)                                
       34.67    38.08    31.86    33.96    35.70    39.91                  
 13 Suny New Paltz-AD  'B'                                 NT   x3:38.08  
     1) Schools, Sierra L 18            2) Papetti, Zoe 18                
     3) Ansman, Mary 18                 4)                                
       34.58    36.88  1:10.16                      39.63                  
 
Event 4  Men 3x100 Yard Backstroke Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 The University of Tampa-FL  'A'                        NT    2:37.71   14  
     1) Burdis, Karl J 23               2) Werner, Joshua D 19            
     3) Augier, Jordan A 18             4)                                
       25.46    27.04    24.86    27.26    25.15    27.94                  
  2 South Dakota State University-SD  'A'                  NT    2:46.33   10  
     1) Albu, Phil M 20                 2) McLain, Alex J 19              
     3) McGinnis, Connor J 18           4)                                
       26.93    28.58    26.01    29.11    26.52    29.18                  
  3 The University of Tampa-FL  'B'                        NT   x2:46.64  
     1) Zieler, Stephen H 19            2) Hranac, Zane M 19              
     3) Kilpatrick, Kameron B 20        4)                                
       27.39    29.60    25.72    28.56    26.07    29.30                  
  4 Suny Geneseo-NI  'A'                                   NT    2:51.38    8  
     1) Tialios, Kristian 18            2) Dahlem, Branden                
     3) Brennan, Austin F 21            4)                                
       27.61    29.11    28.02    30.66    26.60    29.38                  
  5 Suny Geneseo-NI  'B'                                   NT   x2:55.90  
     1) Yale, Brian                     2) Schunk, Andy 18                
     3) McLoughlin, Donald              4)                                
                         27.94    32.71    27.40    30.60                  
  6 Suny New Paltz-AD  'A'                                 NT    3:05.60    6  
     1) Farm, Bryan W 20                2) Meyer, Brendan S 22            
     3) Spader, Jack 19                 4)                                
       28.80    32.26    28.89    31.93    29.30    34.42                  
 
Event 5  Women 3x100 Yard Breaststroke Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rice University-GU  'A'                                NT    3:22.05   14  
     1) Marrow, Lilly I 20              2) Moody, Rachel I 19             
     3) Talwar, Kylee R 21              4)                                
       31.25    35.27    31.10    36.29    31.74    36.40                  
  2 Rice University-GU  'B'                                NT   x3:28.02  
     1) Gean, Michelle L 20             2) Ragsdale, Shelbi L 18          
     3) Lewis, Lauren K 20              4)                                
       32.18    36.49    32.02    35.92    33.84    37.57                  
  3 Suny Geneseo-NI  'A'                                   NT    3:33.70   10  
     1) Goralski, Eileen                2) Wilcoxen, Kaitlin G 21         
     3) Max, Elyssa H 21                4)                                
       33.73    36.95    32.38    36.10    34.65    39.89                  
  4 The University of Tampa-FL  'A'                        NT    3:34.31    8  
     1) Pappanastos, Jamie L 19         2) Walcker, Michelle 21           
     3) Berk, Rikki 18                  4)                                
       32.70    37.38    32.08    38.00    34.84    39.31                  
  5 South Dakota State University-SD  'A'                  NT    3:36.13    6  
     1) Smith, Kayce L 18               2) Weisz, Paige 19                
     3) Hendricks, Jessie H 19          4)                                
       32.68                      38.99    35.05    38.05                  
  6 Minnesota State Univ Moorhead-MN  'A'             3:30.00    3:42.42    4  
     1) Woods, Jackie N 19              2) Nadeau, Kelli F 20             
     3) Weiler, Lydia I 18              4)                                
       33.69    39.19    33.58    39.10    35.75    41.11                  
  7 Univ of Arkansas Little Rock-AR  'A'              3:39.42    3:44.35    2  
     1) Petersen, Meghan N 20           2) Stone, Lexie 19                
     3) Teplova, Valeriya 19            4)                                
       34.59    39.77    35.84    40.97    34.48    38.70                  
  8 Suny New Paltz-AD  'A'                                 NT    3:44.71  
     1) Jakubek, Anna A 21              2) Lynch, Amanda 19               
     3) Stewart, Colleen M 19           4)                                
       34.81    39.09    36.20    41.39    33.45    39.77                  
  9 The University of Tampa-FL  'B'                        NT   x3:47.26  
     1) Gallimore, Katie M 20           2) Bero, Lisa D 20                
     3) Palmer, Nicole Y 18             4)                                
       35.46  1:14.38                      37.41    41.29                  
 10 Suny New Paltz-AD  'B'                                 NT   x3:52.77  
     1) Schools, Sierra L 18            2) Ferraz, Sarah 19               
     3) Vermeersch, Krista A 18         4)                                
       37.26    41.34    36.48    42.53    34.84    40.32                  
 11 Suny Geneseo-NI  'B'                                   NT   x3:53.27  
     1) Jesaitis, Katherine I           2) Russo, Caroline 18             
     3) O'Brien, Erin E 20              4)                                
       34.55    38.88    37.79    42.58    37.98    41.49                  
 12 Minnesota State Univ Moorhead-MN  'B'                  NT   x3:54.19  
     1) Nagasaki, Viviane M 19          2) Sanford, Megan O 20            
     3) Nelson, Kyrsten A 20            4)                                
       36.65    41.13    35.95    40.60    36.53    43.33                  
 
Event 6  Men 3x100 Yard Breaststroke Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 The University of Tampa-FL  'A'                        NT    3:05.34   14  
     1) Doran, Kevin F 21               2) Wilks, Jonathan M 21           
     3) Soutoul, David 21               4)                                
       28.14    43.05    18.57    32.73    28.97    33.88                  
  2 South Dakota State University-SD  'A'                  NT    3:07.84   10  
     1) Patrick, Shea R 22              2) Overman, John A 19             
     3) Desjardins, Yann J 20           4)                                
       29.78    33.24    28.99    33.29    29.61    32.93                  
  3 The University of Tampa-FL  'B'                        NT   x3:07.93  
     1) Nocco, Scott A 21               2) Cicchini, Robert D 20          
     3) King, Adam T 20                 4)                                
       29.27    34.45    15.75    46.32    29.34    32.80                  
  4 Suny Geneseo-NI  'B'                                   NT    3:18.70    8  
     1) Gay, Jordan 18                  2) Dansa, Brian 20                
     3) Roth, Tyler 18                  4)                                
       31.50    34.39    31.49    36.23    30.52    34.57                  
  5 Suny New Paltz-AD  'A'                                 NT    3:36.30    6  
     1) Lindgren, Ryan M 17             2) Farm, Bryan W 20               
     3) Dubois, Nick B 21               4)                                
       32.30    36.94    33.41    39.13    34.56    39.96                  
  6 Suny New Paltz-AD  'B'                                 NT   x3:52.54  
     1) Anderson, Tom 18                2) Woych, Phil 17                 
     3) Collins, Austin 20              4)                                
       34.18    38.33    36.47    40.93    36.55    46.08                  
 -- Suny Geneseo-NI  'A'                                   NT         DQ  
     1) Marks, Greg 21                  2) Ongkingco, Justin 18           
     3) Jennings, Paul M 20             4)                                
       31.11    35.62    30.97    35.45    29.54    34.17                  
 
Event 7  Women 3x100 Yard Butterfly Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rice University-GU  'A'                                NT    2:56.61   14  
     1) Clark, Casey L 19               2) Wisenbaker, Meaghan K 18       
     3) Flanigan, Erin R 20             4)                                
       27.14    30.57    28.03    31.33    27.98    31.56                  
  2 The University of Tampa-FL  'A'                        NT    3:03.10   10  
     1) Parker, Catherine E 20          2) Grams, Emily C 20              
     3) O'Brien, Amy J 21               4)                                
       27.86    31.24    28.22    32.76    28.85    34.17                  
  3 Rice University-GU  'B'                                NT   x3:05.97  
     1) Bremer, Ally T 19               2) Foreman, Shannon N 19          
     3) Christian, Quincy E 20          4)                                
       29.33    35.78    26.66    32.26    28.87    33.07                  
  4 South Dakota State University-SD  'A'                  NT    3:06.41    8  
     1) Young, Trina D 19               2) Wright, Emma M 20              
     3) Poel, Kylie J 22                4)                                
       29.22    32.67    29.02    34.26    28.48    32.76                  
  5 Suny Geneseo-NI  'A'                                   NT    3:07.01    6  
     1) Carney, Molly R 22              2) Modelewski, Hailey 18          
     3) Powell, Lily F 20               4)                                
       29.78    33.78    28.79    33.55    28.68    32.43                  
  6 The University of Tampa-FL  'B'                        NT   x3:09.56  
     1) Kaufman, Alexa C 19             2) Forsyth, Tiera L 22            
     3) Patrell, Catherine F 21         4)                                
       29.20    33.73    29.42    34.20    29.45    33.56                  
  7 Suny New Paltz-AD  'A'                                 NT    3:11.31    4  
     1) Graffin, Ella J 18              2) Heaton, Maggie L 18            
     3) Marshall, Carly M 21            4)                                
       29.50    34.38    29.90    34.87    29.14    33.52                  
  8 Univ of Arkansas Little Rock-AR  'A'              3:03.92    3:12.75    2  
     1) Kelly, Amber S 22               2) Tran, Amy J 21                 
     3) Swindle, Natalie A 18           4)                                
       28.94    32.79    30.58    35.55    29.84    35.05                  
  9 Minnesota State Univ Moorhead-MN  'A'             3:12.00    3:18.12  
     1) Kitzman, Susie M 20             2) Yasuda, Marisa C 19            
     3) de Gruchy, Olivia V 21          4)                                
       30.22    34.83    30.16    36.70    30.32    35.89                  
 10 Suny New Paltz-AD  'B'                                 NT   x3:18.13  
     1) Kallansrude, Kimberly L 18      2) Smoak, Ali E 20                
     3) Senglaub, Alex E 18             4)                                
       29.50    33.75    30.50    36.02    30.52    37.84                  
 11 Suny Geneseo-NI  'B'                                   NT   x3:19.67  
     1) Bormann, Kristen                2) Gibbons, Jenna 18              
     3) Holloway, Julie 18              4)                                
       31.28    36.68    30.80    35.07    30.95    34.89                  
 12 Minnesota State Univ Moorhead-MN  'B'                  NT   x3:22.51  
     1) Bordak, Annika M 19             2) McKinney, Kaitlyn M 18         
     3) Miller, Taylor L 19             4)                                
       30.90    34.98    31.24    35.91    31.29    38.19                  
 
Event 8  Men 3x100 Yard Butterfly Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 The University of Tampa-FL  'A'                        NT    2:37.04   14  
     1) Humphrey, David S 22            2) Manzo, Felipe 22               
     3) Werner, Joshua D 19             4)                                
       23.76    27.58    23.29    28.13    25.08    29.20                  
  2 Suny Geneseo-NI  'A'                                   NT    2:45.32   10  
     1) Jun, Bryan 20                   2) Brennan, Austin F 21           
     3) Athans, Kenny G 19              4)                                
       25.08    28.10    25.07    30.30    25.50    31.27                  
  3 The University of Tampa-FL  'B'                        NT   x2:45.66  
     1) Freudiger, Kyle R 19            2) Sprague, Zach K 19             
     3) Mackey, Jacob C 19              4)                                
       26.28    29.31    25.48    30.37    25.23    28.99                  
  4 Suny Geneseo-NI  'B'                                   NT   x2:54.90  
     1) Schaub, Bryan                   2) Schunk, Andy 18                
     3) Dahlem, Branden                 4)                                
       27.04    32.12    24.13    30.08    28.04    33.49                  
  5 South Dakota State University-SD  'A'                  NT    2:58.77    8  
     1) McMahon, Ethan E 21             2) Bierschbach, Jacob D 19        
     3) Thompson, Greg P 21             4)                                
       25.47    30.34    28.14    32.80    27.96    34.06                  
  6 Suny New Paltz-AD  'A'                                 NT    2:59.56    6  
     1) Taskindoust, Rod 18             2) Finn, Brandon 18               
     3) Cooke, Ethan 18                 4)                                
       26.57    31.12    28.77    33.21    27.50    32.39                  
  7 Suny New Paltz-AD  'B'                                 NT   x3:26.76  
     1) Maximowicz, Steven T 17         2) Canavan, Matt 17               
     3) Woych, Phil 17                  4)                                
       28.52    36.69    31.12    38.91    32.07    39.45                  
 
Event 9  Women 500 Yard Freestyle Crescendo Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rice University-GU  'A'                                NT    4:39.87   14  
     1) Wlostowska, Karina A 21         2) Konicke, Marissa A 19          
     3) McKenzie, Cora L 18             4) Armstrong, Taylor D 19         
       24.57    25.48    28.59    25.68    29.52    29.78    26.93    30.04
       29.86    29.42                                                      
  2 The University of Tampa-FL  'A'                        NT    4:44.97   10  
     1) Plachy, Erin M 20               2) Piche, Kylie C 19              
     3) Greenhill, Alexandria N 21      4) Glenday, Heather M 20          
       25.18    25.89    28.94    27.02    30.53    30.70    27.78    30.51
       29.55    28.87                                                      
  3 Suny Geneseo-NI  'A'                                   NT    4:54.53    8  
     1) Wilkins, Kala                   2) Wixson, Haleigh                
     3) Max, Elyssa H 21                4) Max, Abigail                   
       26.39    26.34    29.77    27.46    31.64    31.87    27.48    31.22
       31.10    31.26                                                      
  4 Minnesota State Univ Moorhead-MN  'A'             5:00.00    4:55.63    6  
     1) Rieland, Megan A 20             2) Thompson, Jenna V 20           
     3) Walsh, Rachel E 20              4) Hale, Angelee M 20             
       36.38    16.57    30.16    28.11    32.03    31.27    27.91    30.73
       31.86    30.61                                                      
  5 South Dakota State University-SD  'A'                  NT    4:55.81    4  
     1) Cook, Katie E 18                2) Caron, Kaylin L 21             
     3) Grimit, Nicole M 20             4) Dalin, Devonne 21              
       27.30    27.37    30.79    27.74    31.41    31.55    27.29    30.41
       31.15    30.80                                                      
  6 Rice University-GU  'B'                                NT   x4:57.33  
     1) Steinhouse, Kim A 22            2) Moody, Rachel I 19             
     3) Golson, Savannah J 18           4) Spence, Danielle L 21          
       24.90    26.90    30.41    27.26    31.65    31.40    28.45    31.60
       32.43    32.33                                                      
  7 The University of Tampa-FL  'B'                        NT   x5:03.62  
     1) Stetekluh, Hilary A 21          2) Hadhazy, Liz L 19              
     3) Scherer, Dana M 19              4) Armstrong, Shannon L 19        
       26.54    27.28    30.27    28.22    31.65    32.17    29.45    32.13
       33.10    32.81                                                      
  8 Univ of Arkansas Little Rock-AR  'A'              4:53.96    5:05.74    2  
     1) Teplova, Valeriya 19            2) Raney, Kara M 20               
     3) Swindle, Natalie A 18           4) Stone, Lexie 19                
       25.48    26.25    29.70    28.97    32.88    32.71    28.65    32.72
       34.01    34.37                                                      
  9 Suny New Paltz-AD  'A'                                 NT    5:09.93  
     1) Papetti, Zoe 18                 2) Lown, Katina 21                
     3) Heaton, Maggie L 18             4) Durma, Kelly A 20              
       27.20    27.09    30.20    29.38    33.10    33.06    29.30    32.87
       34.04    33.69                                                      
 10 Suny Geneseo-NI  'B'                                   NT   x5:15.60  
     1) Wilcoxen, Stephanie             2) Jesaitis, Katherine I          
     3) Deren, Jule N 20                4) Erickson, Abby 21              
       27.10    28.04    30.63    29.68    33.09    33.35    30.59    34.04
       34.89    34.19                                                      
 11 Suny New Paltz-AD  'B'                                 NT   x5:20.55  
     1) Senglaub, Alex E 18             2) Ansman, Mary 18                
     3) Ghostlaw, Niki 20               4) Cummings, Rachael F 19         
       28.39    28.40    31.82    29.95    33.40    33.71    30.95    34.05
       34.81    35.07                                                      
 -- Minnesota State Univ Moorhead-MN  'B'                  NT         DQ  
     1) Nelson, Kyrsten A 20            2) Sullivan, Lauren C 19          
     3) Sanford, Megan O 20             4) Goll, Laura A 20               
       29.95    30.08    34.08    29.47    33.17    34.13    30.55    35.11
       35.92    34.58                                                      
 
Event 10  Men 500 Yard Freestyle Crescendo Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 The University of Tampa-FL  'A'                        NT    4:14.20   14  
     1) Augier, Jordan A 18             2) Aldaboos, Khalid A 19          
     3) Krell, Derek M 19               4) Parker, Jeremy W 18            
       21.93    22.06    25.77    23.15    26.69    26.56    25.56    27.47
       27.39    27.62                                                      
  2 The University of Tampa-FL  'B'                        NT   x4:20.36  
     1) King, Adam T 20                 2) Coulls, Maximilian C 18        
     3) Dammann, Elias N 23             4) Soutoul, David 21              
       22.55    23.14    25.42    24.06    26.38    26.61    25.42    28.78
       29.11    28.89                                                      
  3 South Dakota State University-SD  'A'                  NT    4:24.65   10  
     1) Bolinske, Ben P 19              2) Hogue, Wil W 20                
     3) McLain, Alex J 19               4) Yeager, Blake R 19             
       22.88    23.25    25.40    24.68    28.13    29.07    25.42    28.47
       29.09    28.26                                                      
  4 Suny Geneseo-NI  'A'                                   NT    4:30.36    8  
     1) Hong, Jeffrey 19                2) Schiappa, Frank 21             
     3) Greenspan, Ben 19               4) Nasky, John                    
       23.95    24.34    26.22    25.93    29.05    30.02    25.44    28.55
       28.96    27.90                                                      
  5 Suny Geneseo-NI  'B'                                   NT   x4:40.76  
     1) Ongkingco, Justin 18            2) Ford, Ben                      
     3) Dansa, Brian 20                 4) McLoughlin, Donald             
       24.42    25.97    28.82    26.05    29.46    29.96    26.13    29.81
       30.21    29.93                                                      
  6 Suny New Paltz-AD  'A'                                 NT    4:48.94    6  
     1) Farm, Bryan W 20                2) Lindgren, Ryan M 17            
     3) Finn, Brandon 18                4) Spader, Jack 19                
       24.74    25.37    28.23    25.96    31.70    33.00    27.07    30.08
       31.42    31.37                                                      
  7 Suny New Paltz-AD  'B'                                 NT   x5:11.36  
     1) Collins, Austin 20              2) Maximowicz, Steven T 17        
     3) Canavan, Matt 17                4) Meyer, Brendan S 22            
       25.23    28.38    35.31    29.67    35.67    33.78    27.32    31.48
       33.13    31.39                                                      
 
Event 11  Women 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rice University-GU  'A'                                NT    3:59.46   14  
     1) Gean, Michelle L 20             2) Marrow, Lilly I 20             
     3) Fong, Chelsea 20                4) Foreman, Shannon N 19          
       28.51    59.18    31.02  1:06.89    26.78    57.64    25.64    55.75
  2 The University of Tampa-FL  'A'                   3:49.83    4:08.23   10  
     1) Webb, Lexi L 19                 2) Pappanastos, Jamie L 19        
     3) Parker, Catherine E 20          4) Kassl, Kristine M 21           
       32.00  1:04.78    32.27  1:10.07    27.24                           
  3 Rice University-GU  'B'                                NT   x4:11.32  
     1) Lu, Rachael D 18                2) Livingston, Madison P 19       
     3) Wisenbaker, Meaghan K 18        4) Lewis, Lauren K 20             
       30.57  1:03.25    32.32  1:08.33    28.84  1:01.17    27.77    58.57
  4 Suny Geneseo-NI  'A'                              3:59.19    4:13.29    8  
     1) Boyce, Lauren R 20              2) Goralski, Eileen               
     3) Powell, Lily F 20               4) Vairo, Corinne D 21            
       31.64  1:04.68    33.44  1:10.59    28.66  1:01.10    27.16    56.92
  5 South Dakota State University-SD  'A'                  NT    4:14.56    6  
     1) Newberger, Lisa M 21            2) Smith, Kayce L 18              
     3) Young, Trina D 19               4) Gilbertson, Selina A 21        
       31.85  1:06.02    32.42  1:09.13    28.73  1:01.58    27.53    57.83
  6 The University of Tampa-FL  'B'                        NT   x4:16.75  
     1) Noe, Allison I 20               2) Walcker, Michelle 21           
     3) Patrell, Catherine F 21         4) Richey, Lauren P 19            
       31.80  1:05.58    32.27  1:09.71    29.49  1:02.64    28.09    58.82
  7 Suny New Paltz-AD  'A'                                 NT    4:18.43    4  
     1) Suzuka, Yuka 21                 2) Stewart, Colleen M 19          
     3) Marshall, Carly M 21            4) Lown, Katina 21                
       30.29  1:02.80    34.53  1:14.45    29.73  1:03.74    27.94    57.44
  8 Minnesota State Univ Moorhead-MN  'A'             4:15.00    4:19.93    2  
     1) Bordak, Annika M 19             2) Woods, Jackie N 19             
     3) Yasuda, Marisa C 19             4) Erickson, Rachel B 21          
       32.35  1:07.37    31.83  1:08.59    29.71  1:05.17    28.20    58.80
  9 Univ of Arkansas Little Rock-AR  'A'              4:08.00    4:27.90  
     1) Myers, Holly M 21               2) Petersen, Meghan N 20          
     3) Tran, Amy J 21                  4) McEachern, Rebecca G 20        
       32.19  1:06.00    35.33  1:15.45    31.09  1:07.47    27.47    58.98
 10 South Dakota State University-SD  'B'                  NT   x4:28.01  
     1) Honner, Beth A 18               2) Ninneman, Bianca K 18          
     3) Wright, Emma M 20               4) Mielke, Melissa A 21           
       32.38  1:06.60    34.52  1:13.68    29.71  1:04.53    29.72  1:03.20
 11 Suny Geneseo-NI  'B'                                   NT   x4:29.71  
     1) Erickson, Betsy 18              2) Russo, Caroline 18             
     3) Carney, Molly R 22              4) Modelewski, Hailey 18          
       33.33  1:08.16    37.22  1:19.50    29.97  1:04.28    27.58    57.77
 12 Suny New Paltz-AD  'B'                                 NT   x4:29.98  
     1) O'Connor, Casey 17              2) Vermeersch, Krista A 18        
     3) Kallansrude, Kimberly L 18      4) Ferraz, Sarah 19               
       32.60  1:07.22    35.74  1:17.79    30.03  1:04.81    28.36  1:00.16
 13 Minnesota State Univ Moorhead-MN  'B'                  NT   x4:33.24  
     1) Johnson, Brooke M 20            2) Nadeau, Kelli F 20             
     3) de Gruchy, Olivia V 21          4) Nagasaki, Viviane M 19         
       35.00  1:13.94    33.62  1:12.89    30.60  1:06.85    28.03    59.56
 
Event 12  Men 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 The University of Tampa-FL  'A'                   3:18.52    3:32.59   14  
     1) Burdis, Karl J 23               2) Doran, Kevin F 21              
     3) Werner, Joshua D 19             4) Humphrey, David S 22           
       25.29    52.00    27.73    59.91    24.49    54.17    21.87    46.51
  2 South Dakota State University-SD  'A'                  NT    3:41.56   10  
     1) Albu, Phil M 20                 2) Patrick, Shea R 22             
     3) Wadsworth, Garth H 19           4) Desjardins, Yann J 20          
       28.22    57.60    28.17  1:00.62    24.71    53.40    23.97    49.94
  3 The University of Tampa-FL  'B'                        NT   x3:41.65  
     1) Zieler, Stephen H 19            2) Wilks, Jonathan M 21           
     3) Lynch, James H 20               4) Meehleder, Ian W 18            
       27.63    56.52    28.42  1:01.08    25.16    54.79    23.59    49.26
  4 Suny Geneseo-NI  'A'                              3:37.51    3:50.37    8  
     1) Tialios, Kristian 18            2) Marks, Greg 21                 
     3) Brennan, Austin F 21            4) Roth, Tyler 18                 
       27.38    56.05    15.58    31.02    59.90  1:30.05    25.58    53.25
  5 Suny Geneseo-NI  'B'                                   NT   x3:56.51  
     1) Dahlem, Branden                 2) Jennings, Paul M 20            
     3) Schaub, Bryan                   4) Schunk, Andy 18                
       29.99  1:01.21    29.57  1:03.81    26.94    57.88    25.09    53.61
  6 Suny New Paltz-AD  'A'                                 NT    4:11.21    6  
     1) Farm, Bryan W 20                2) Lindgren, Ryan M 17            
     3) Cooke, Ethan 18                 4) Spader, Jack 19                
       30.49  1:03.42    32.69  1:10.69    28.04  1:00.21    26.06    56.89
 
Event 13  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rice University-GU  'A'                                NT    1:38.94   14  
     1) McKenzie, Cora L 18             2) Moody, Rachel I 19             
     3) Clark, Casey L 19               4) Steinhouse, Kim A 22           
       24.92    25.41    24.45    24.16                                    
  2 The University of Tampa-FL  'A'                   1:35.20    1:40.52   10  
     1) Piche, Kylie C 19               2) Plachy, Erin M 20              
     3) Munson, Vicki L 20              4) Grams, Emily C 20              
       25.41    24.46    25.30    25.35                                    
  3 Univ of Arkansas Little Rock-AR  'A'              1:45.78    1:41.75    8  
     1) Raney, Kara M 20                2) Teplova, Valeriya 19           
     3) McEachern, Rebecca G 20         4) Kelly, Amber S 22              
       25.75    24.85    25.94    25.21                                    
  4 Minnesota State Univ Moorhead-MN  'A'             1:42.00    1:41.99    6  
     1) Thompson, Jenna V 20            2) Walsh, Rachel E 20             
     3) Kitzman, Susie M 20             4) Rieland, Megan A 20            
       25.34    26.01    25.55    25.09                                    
  5 Suny Geneseo-NI  'A'                              1:38.94    1:42.32    4  
     1) Wixson, Haleigh                 2) Wilkins, Kala                  
     3) Max, Elyssa H 21                4) Max, Abigail                   
       25.74    25.58    25.39    25.61                                    
  6 Rice University-GU  'B'                                NT   x1:42.81  
     1) Golson, Savannah J 18           2) Ragsdale, Shelbi L 18          
     3) Bremer, Ally T 19               4) Talwar, Kylee R 21             
       25.61    25.41    26.89    24.90                                    
  7 South Dakota State University-SD  'A'                  NT    1:43.13    2  
     1) Zenner, Abby 18                 2) Foor, Shauna M 21              
     3) Caron, Kaylin L 21              4) Dalin, Devonne 21              
       26.01    25.73    26.52    24.87                                    
  8 The University of Tampa-FL  'B'                        NT   x1:43.61  
     1) Hadhazy, Liz L 19               2) O'Brien, Amy J 21              
     3) Tan, Emily A 19                 4) Stetekluh, Hilary A 21         
       26.44    25.82    25.42    25.93                                    
  9 Suny New Paltz-AD  'A'                                 NT    1:45.23  
     1) Lown, Katina 21                 2) Jakubek, Anna A 21             
     3) Papetti, Zoe 18                 4) Graffin, Ella J 18             
       26.57    26.16    27.00    25.50                                    
 10 Suny Geneseo-NI  'B'                                   NT   x1:45.99  
     1) Holloway, Julie 18              2) Chang, Linda 20                
     3) Wilcoxen, Stephanie             4) Wilcoxen, Kaitlin G 21         
       25.96    26.43    27.50    26.10                                    
 11 South Dakota State University-SD  'B'                  NT   x1:47.70  
     1) Poel, Kylie J 22                2) Weihl, Fawn M 20               
     3) Hendricks, Jessie H 19          4) Cook, Katie E 18               
       26.20    26.55    27.67    27.28                                    
 12 Suny New Paltz-AD  'B'                                 NT   x1:53.10  
     1) Ansman, Mary 18                 2) Senglaub, Alex E 18            
     3) Vermeersch, Krista A 18         4) Lynch, Amanda 19               
       28.11    28.07    26.91    30.01                                    
 13 Minnesota State Univ Moorhead-MN  'B'                  NT   x1:59.45  
     1) Johnson, Brooke M 20            2) Sullivan, Lauren C 19          
     3) Nelson, Kyrsten A 20            4) Yonkovich, Rachel M 19         
       29.35    29.01    30.09    31.00                                    
 
Event 14  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 The University of Tampa-FL  'A'                   1:21.38    1:26.04   14  
     1) Aldaboos, Khalid A 19           2) Augier, Jordan A 18            
     3) Zieler, Stephen H 19            4) Manzo, Felipe 22               
       22.25    21.12    22.00    20.67                                    
  2 Suny Geneseo-NI  'A'                              1:27.87    1:29.74   10  
     1) Schiappa, Frank 21              2) Jun, Bryan 20                  
     3) Gay, Jordan 18                  4) Athans, Kenny G 19             
       22.12    22.23    22.42    22.97                                    
  3 South Dakota State University-SD  'A'                  NT    1:30.48    8  
     1) Hogue, Wil W 20                 2) Bolinske, Ben P 19             
     3) Morrow, Jack W 20               4) Wadsworth, Garth H 19          
       22.19    22.30    23.22    22.77                                    
  4 The University of Tampa-FL  'B'                        NT   x1:30.78  
     1) Coulls, Maximilian C 18         2) King, Adam T 20                
     3) Soutoul, David 21               4) Mackey, Jacob C 19             
       22.35    22.55    22.90    22.98                                    
  5 Suny New Paltz-AD  'A'                                 NT    1:34.06    6  
     1) Taskindoust, Rod 18             2) Finn, Brandon 18               
     3) Cooke, Ethan 18                 4) Farm, Bryan W 20               
       23.33    23.14    23.63    23.96                                    
  6 Suny Geneseo-NI  'B'                                   NT   x1:35.04  
     1) Yale, Brian                     2) Ongkingco, Justin 18           
     3) Hong, Jeffrey 19                4) Dansa, Brian 20                
       24.61    23.50    23.35    23.58                                    
  7 South Dakota State University-SD  'B'                  NT   x1:37.41  
     1) Bierschbach, Jacob D 19         2) Thompson, Greg P 21            
     3) McGinnis, Connor J 18           4) McMahon, Ethan E 21            
       24.77    25.12    24.29    23.23                                    
  8 Suny New Paltz-AD  'B'                                 NT   x1:41.39  
     1) Collins, Austin 20              2) Maximowicz, Steven T 17        
     3) Anderson, Tom 18                4) Meyer, Brendan S 22            
       25.64    25.33    26.28    24.14                                    
 
Event 15  Women 3x166 Yard SNARF Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rice University-GU  'A'                                NT    5:24.09   14  
     1) Konicke, Marissa A 19           2) Flanigan, Erin R 20            
     3) Wlostowska, Karina A 21         4)                                
       30.46    32.04    32.40    30.46    35.08    32.95    30.74    35.75
       33.26    30.95                                                      
  2 The University of Tampa-FL  'A'                        NT    5:34.59   10  
     1) Greenhill, Alexandria N 21      2) Glenday, Heather M 20          
     3) Murphy, Briana E 20             4)                                
       30.66    30.79    36.43    32.81    32.14    36.47    32.58    32.50
       34.65    35.56                                                      
  3 South Dakota State University-SD  'A'                  NT    5:35.48    8  
     1) Budahl, Andee L 20              2) Gaulke-Janowski, Emma B 20     
     3) Boucher, Kelsey A 21            4)                                
       30.82    31.89    35.38    34.00    33.67    34.96    32.52    35.51
       33.90    32.83                                                      
  4 Rice University-GU  'B'                                NT   x5:36.46  
     1) Armstrong, Taylor D 19          2) Spence, Danielle L 21          
     3) Christian, Quincy E 20          4)                                
       31.97    34.86    33.83    34.77    35.04    34.27    34.24    34.98
       32.67    29.83                                                      
  5 Suny New Paltz-AD  'A'                                 NT    5:42.75    6  
     1) Allocco, Chelsea B 20           2) Griger, Cassidy 18             
     3) Scalise, Victoria M 20          4)                                
       30.62    32.99    38.25    31.83    35.30    34.48    35.42    34.23
       36.28    33.35                                                      
  6 The University of Tampa-FL  'B'                        NT   x5:51.72  
     1) Armstrong, Shannon L 19         2) Gallimore, Katie M 20          
     3) Forsyth, Tiera L 22             4)                                
       30.14    35.21    38.20    34.35    35.09    37.08    34.26    35.01
       37.44    34.94                                                      
  7 Univ of Arkansas Little Rock-AR  'A'              4:53.96    5:53.01    4  
     1) Myers, Holly M 21               2) Myers, Hope H 21               
     3) Kelly, Amber S 22               4)                                
       32.69    35.32    35.80    35.21    36.19    35.52    34.80    34.59
       37.86    35.03                                                      
  8 Suny Geneseo-NI  'A'                                   NT    5:59.30    2  
     1) Erickson, Betsy 18              2) Deren, Jule N 20               
     3) Vairo, Corinne D 21             4)                                
       30.33    37.68    34.32    39.21    36.02    34.23    39.56    36.26
       34.26    37.43                                                      
  9 Minnesota State Univ Moorhead-MN  'A'             6:00.00    6:02.97  
     1) Hale, Angelee M 20              2) Weiler, Lydia I 18             
     3) de Gruchy, Olivia V 21          4)                                
       32.68    34.19    34.73    37.89    37.38    38.33    36.10    36.92
       35.84    38.91                                                      
 10 Suny New Paltz-AD  'B'                                 NT   x6:06.78  
     1) Buyes, Kat N 19                 2) Ghostlaw, Niki 20              
     3) Durma, Kelly A 20               4)                                
       30.36    37.04    39.39    32.73    39.30    40.09    32.63    39.34
       39.44    36.46                                                      
 11 Suny Geneseo-NI  'B'                                   NT   x6:07.42  
     1) Erickson, Abby 21               2) O'Brien, Erin E 20             
     3) Jesaitis, Katherine I           4)                                
       33.76    35.56    36.51    38.97    37.53    36.87    37.24    37.05
       36.76    37.17                                                      
 12 Minnesota State Univ Moorhead-MN  'B'                  NT   x6:07.44  
     1) Goll, Laura A 20                2) Miller, Taylor L 19            
     3) Sanford, Megan O 20             4)                                
       31.03    36.66    35.57    36.49    39.46    38.45    35.48    40.97
       35.64    37.69                                                      
 
Event 16  Men 3x166 Yard SNARF Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 The University of Tampa-FL  'A'                        NT    5:15.36   14  
     1) Dammann, Elias N 23             2) Freudiger, Kyle R 19           
     3) Kilpatrick, Kameron B 20        4)                                
       26.58    33.38    28.91    33.80    34.47    30.16    31.44    36.53
       29.39    30.70                                                      
  2 South Dakota State University-SD  'A'                  NT    5:15.51   10  
     1) Weinman, Nathaniel R 20         2) Yeager, Blake R 19             
     3) Ochsner, Kyle L 22              4)                                
       28.01    31.45    32.06    32.29    31.03    32.83    33.58    30.26
       32.98    31.02                                                      
  3 The University of Tampa-FL  'B'                        NT   x5:26.34  
     1) Sprague, Zach K 19              2) Blackburn, Tyler S 18          
     3) Mackey, Jacob C 19              4)                                
       26.82    34.39    33.31    33.04    30.96    35.94    32.20    34.05
       33.85    31.78                                                      
  4 Suny Geneseo-NI  'A'                                   NT    5:27.46    8  
     1) Nasky, John                     2) Greenspan, Ben 19              
     3) McLoughlin, Donald              4)                                
       26.63    35.48    30.50    31.49    35.40    32.69    31.74    38.06
       29.92    35.55                                                      
  5 Suny Geneseo-NI  'B'                                   NT   x5:37.83  
     1) Ford, Ben                       2) Schaub, Bryan                  
     3) Schunk, Andy 18                 4)                                
       31.12    33.44    33.95    35.56    30.92    37.35    36.27    31.02
       37.77    30.43                                                      
  6 Suny New Paltz-AD  'A'                                 NT    5:48.69    6  
     1) Spader, Jack 19                 2) Dubois, Nick B 21              
     3) Woych, Phil 17                  4)                                
       30.07    36.07    34.61    34.19    34.70    36.48    36.25    35.74
       35.44    35.14                                                      
 
Event 17  Women 400 Yard IM Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 The University of Tampa-FL  'A'                   3:49.83    4:19.99   14  
     1) Webb, Lexi L 19                 2) Noe, Allison I 20              
     3) Parker, Catherine E 20          4) Walcker, Michelle 21           
       30.68  1:04.80    28.78  1:04.99    29.55  1:04.50    31.97  1:05.70
  2 South Dakota State University-SD  'A'                  NT    4:22.42   10  
     1) Smith, Kayce L 18               2) Ninneman, Bianca K 18          
     3) Foor, Shauna M 21               4) Wright, Emma M 20              
       31.22  1:04.06    30.40  1:06.56    30.30  1:05.10    30.96  1:06.70
  3 The University of Tampa-FL  'B'                        NT   x4:25.25  
     1) Berk, Rikki 18                  2) Pappanastos, Jamie L 19        
     3) Scherer, Dana M 19              4) Kaufman, Alexa C 19            
       32.73  1:08.15    31.26  1:06.01    30.65  1:05.31    30.17  1:05.78
  4 South Dakota State University-SD  'B'                  NT   x4:26.42  
     1) Young, Trina D 19               2) Weisz, Paige 19                
     3) Newberger, Lisa M 21            4) Hendricks, Jessie H 19         
       30.37  1:06.12    32.78  1:07.78    30.05  1:05.99    32.23  1:06.53
  5 Suny Geneseo-NI  'A'                              3:59.19    4:27.54    8  
     1) Boyce, Lauren R 20              2) Gibbons, Jenna 18              
     3) Goralski, Eileen                4) Wilcoxen, Kaitlin G 21         
       30.94  1:05.92    31.96  1:08.10    33.43  1:07.47    33.39  1:06.05
  6 Univ of Arkansas Little Rock-AR  'A'              4:08.00    4:32.30    6  
     1) Kelly, Amber S 22               2) Petersen, Meghan N 20          
     3) Stone, Lexie 19                 4) Tran, Amy J 21                 
       30.16  1:06.17    33.74  1:09.94    32.38  1:09.53    29.22  1:06.66
  7 Minnesota State Univ Moorhead-MN  'A'             4:25.00    4:33.89    4  
     1) Woods, Jackie N 19              2) Bordak, Annika M 19            
     3) Weiler, Lydia I 18              4) Nadeau, Kelli F 20             
       33.81  1:08.29    30.01  1:06.72    33.93  1:10.72    32.43  1:08.16
  8 Suny New Paltz-AD  'A'                                 NT    4:35.28    2  
     1) Marshall, Carly M 21            2) Heaton, Maggie L 18            
     3) Allocco, Chelsea B 20           4) Suzuka, Yuka 21                
       32.11  1:08.46    34.34  1:12.05    32.91  1:08.60    30.01  1:06.17
  9 Suny Geneseo-NI  'B'                                   NT   x4:38.68  
     1) Powell, Lily F 20               2) Carney, Molly R 22             
     3) Bormann, Kristen                4) Russo, Caroline 18             
       31.64  1:06.97    31.26  1:09.24    32.89  1:10.82    34.67  1:11.65
 10 Suny New Paltz-AD  'B'                                 NT   x4:40.57  
     1) Smoak, Ali E 20                 2) Stewart, Colleen M 19          
     3) Kallansrude, Kimberly L 18      4) Lynch, Amanda 19               
       33.72  1:10.74    33.66  1:11.30    31.00  1:07.29    34.07  1:11.24
 11 Minnesota State Univ Moorhead-MN  'B'                  NT   x4:43.23  
     1) McKinney, Kaitlyn M 18          2) Nagasaki, Viviane M 19         
     3) Yonkovich, Rachel M 19          4) Johnson, Brooke M 20           
       32.05  1:09.16    31.63  1:16.17    26.27  1:05.13    31.61  1:12.77
 -- Rice University-GU  'B'                                NT   X4:12.63  
     1) Bremer, Ally T 19               2) Wisenbaker, Meaghan K 18       
     3) Christian, Quincy E 20          4) Ragsdale, Shelbi L 18          
       30.36  1:06.50    28.88  1:02.37    28.12  1:01.70    29.01  1:02.06
 -- Rice University-GU  'A'                                NT         DQ  
     1) Talwar, Kylee R 21              2) Fong, Chelsea 20               
     3) Livingston, Madison P 19        4) Marrow, Lilly I 20             
       29.73  1:02.26    26.75    59.11    29.17  1:01.90    28.35  1:01.07
 
Event 18  Men 400 Yard IM Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 The University of Tampa-FL  'A'                   3:18.52    3:42.18   14  
     1) Doran, Kevin F 21               2) Nocco, Scott A 21              
     3) Hranac, Zane M 19               4) Werner, Joshua D 19            
       27.02    56.16    25.40    55.27    25.82    55.10    24.83    55.65
  2 South Dakota State University-SD  'A'                  NT    3:50.84   10  
     1) Patrick, Shea R 22              2) McLain, Alex J 19              
     3) Desjardins, Yann J 20           4) McMahon, Ethan E 21            
       26.95    56.75    25.80    59.72    27.62    56.87    26.57    57.50
  3 Suny Geneseo-NI  'A'                              3:37.51    3:56.19    8  
     1) Tialios, Kristian 18            2) Athans, Kenny G 19             
     3) Jennings, Paul M 20             4) Dahlem, Branden                
       26.75    58.28    27.42    59.76    27.46    58.38    27.64    59.77
  4 Suny Geneseo-NI  'B'                                   NT   x4:03.64  
     1) Brennan, Austin F 21            2) Dansa, Brian 20                
     3) Ongkingco, Justin 18            4) Marks, Greg 21                 
       26.89    59.34    15.24    31.32    31.13  1:31.05    28.55  1:01.93
  5 South Dakota State University-SD  'B'                  NT   x4:07.21  
     1) McGinnis, Connor J 18           2) Bierschbach, Jacob D 19        
     3) Overman, John A 19              4) Thompson, Greg P 21            
       27.60  1:00.79    28.79  1:01.76    27.57    57.45    31.09  1:07.21
  6 Suny New Paltz-AD  'A'                                 NT    4:09.82    6  
     1) Taskindoust, Rod 18             2) Finn, Brandon 18               
     3) Lindgren, Ryan M 17             4) Meyer, Brendan S 22            
       28.53  1:01.91    28.63  1:02.94    29.52  1:03.46    28.12  1:01.51
  7 Suny New Paltz-AD  'B'                                 NT   x4:41.45  
     1) Woych, Phil 17                  2) Maximowicz, Steven T 17        
     3) Anderson, Tom 18                4) Canavan, Matt 17               
       33.83  1:10.31    31.96  1:12.45    31.50  1:08.32    31.50  1:10.37
 -- The University of Tampa-FL  'B'                        NT         DQ  
     1) Wilks, Jonathan M 21            2) Lynch, James H 20              
     3) Meehleder, Ian W 18             4) Cicchini, Robert D 20          
       27.82    56.92    27.50    58.55    26.03    57.14    26.65    56.78
 
Event 19  Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rice University-GU  'A'                                NT    3:33.22   14  
     1) Clark, Casey L 19               2) Konicke, Marissa A 19          
     3) McKenzie, Cora L 18             4) Wlostowska, Karina A 21        
       25.76    53.72    26.16    54.68    25.03    52.57    25.33    52.25
  2 Rice University-GU  'B'                                NT   x3:40.51  
     1) Armstrong, Taylor D 19          2) Gean, Michelle L 20            
     3) Golson, Savannah J 18           4) Flanigan, Erin R 20            
       26.27    54.60    25.56    54.13    26.72    56.53    26.49    55.25
  3 The University of Tampa-FL  'A'                   3:25.88    3:44.32   10  
     1) Plachy, Erin M 20               2) Piche, Kylie C 19              
     3) Kassl, Kristine M 21            4) Grams, Emily C 20              
       26.67    56.64    26.46    56.06    26.29    55.79    26.70    55.83
  4 Suny Geneseo-NI  'A'                              3:34.77    3:44.67    8  
     1) Wixson, Haleigh                 2) Wilkins, Kala                  
     3) Max, Elyssa H 21                4) Max, Abigail                   
       27.09    56.59    27.14    57.40    26.97    56.43    25.85    54.25
  5 South Dakota State University-SD  'A'                  NT    3:46.88    6  
     1) Grimit, Nicole M 20             2) Caron, Kaylin L 21             
     3) Gilbertson, Selina A 21         4) Dalin, Devonne 21              
       27.08    57.95    26.05    56.53    27.46    57.51    25.70    54.89
  6 Univ of Arkansas Little Rock-AR  'A'              3:38.76    3:48.20    4  
     1) Raney, Kara M 20                2) McEachern, Rebecca G 20        
     3) Tran, Amy J 21                  4) Myers, Holly M 21              
       26.78    56.63    27.67    57.82    27.49    57.48    26.87    56.27
  7 Minnesota State Univ Moorhead-MN  'A'             3:45.00    3:48.35    2  
     1) Thompson, Jenna V 20            2) Walsh, Rachel E 20             
     3) Kitzman, Susie M 20             4) Rieland, Megan A 20            
       27.71    58.35    26.84    56.88    26.87    56.29    26.85    56.83
  8 Suny New Paltz-AD  'A'                                 NT    3:48.40  
     1) Graffin, Ella J 18              2) Griger, Cassidy 18             
     3) Jakubek, Anna A 21              4) Scalise, Victoria M 20         
       28.04    58.56    27.46    57.22    27.75    58.00    26.22    54.62
  9 The University of Tampa-FL  'B'                        NT   x3:51.84  
     1) Hadhazy, Liz L 19               2) O'Brien, Amy J 21              
     3) Tan, Emily A 19                 4) Palmer, Nicole Y 18            
       28.15    58.64    27.20    58.47    26.52    56.30    27.53    58.43
 10 South Dakota State University-SD  'B'                  NT   x3:53.23  
     1) Poel, Kylie J 22                2) Weihl, Fawn M 20               
     3) Cook, Katie E 18                4) Zenner, Abby 18                
       27.90    56.82    28.33    58.71    29.32  1:00.75    27.08    56.95
 11 Suny Geneseo-NI  'B'                                   NT   x3:59.02  
     1) Holloway, Julie 18              2) Modelewski, Hailey 18          
     3) Chang, Linda 20                 4) Wilcoxen, Stephanie            
       28.14    57.73    28.18  1:00.03    28.16    59.57    29.83  1:01.69
 12 Minnesota State Univ Moorhead-MN  'B'                  NT   x4:00.46  
     1) Hale, Angelee M 20              2) Erickson, Rachel B 21          
     3) Yasuda, Marisa C 19             4) McKinney, Kaitlyn M 18         
       29.14    59.68    29.19  1:00.81    28.07    59.09    29.08  1:00.88
 13 Univ of Arkansas Little Rock-AR  'B'              3:45.67   x4:01.16  
     1) Swindle, Natalie A 18           2) Petersen, Meghan N 20          
     3) Stone, Lexie 19                 4) Myers, Hope H 21               
       28.76  1:00.79    28.70  1:00.87    28.50  1:00.16    28.75    59.34
 14 Suny New Paltz-AD  'B'                                 NT   x4:09.42  
     1) O'Connor, Casey 17              2) Cummings, Rachael F 19         
     3) Schools, Sierra L 18            4) Ferraz, Sarah 19               
       28.33    59.47    30.53  1:03.54    30.80  1:04.42    29.04  1:01.99
 
Event 20  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 The University of Tampa-FL  'A'                   3:02.00    3:09.25   14  
     1) Humphrey, David S 22            2) Aldaboos, Khalid A 19          
     3) Krell, Derek M 19               4) Parker, Jeremy W 18            
       22.72    46.67    21.88    47.02    22.83    48.22    22.12    47.34
  2 The University of Tampa-FL  'B'                        NT   x3:12.91  
     1) Burdis, Karl J 23               2) Manzo, Felipe 22               
     3) Meehleder, Ian W 18             4) Hranac, Zane M 19              
       22.83    46.75    22.03    46.92    23.82    50.30    23.45    48.94
  3 Suny Geneseo-NI  'A'                              3:14.56    3:19.77   10  
     1) Schiappa, Frank 21              2) Jun, Bryan 20                  
     3) Gay, Jordan 18                  4) Roth, Tyler 18                 
       23.99    49.25    23.27    48.67    23.69    50.09    24.72    51.76
  4 South Dakota State University-SD  'A'                  NT    3:23.18    8  
     1) Hogue, Wil W 20                 2) Bolinske, Ben P 19             
     3) Albu, Phil M 20                 4) Morrow, Jack W 20              
       24.27    50.21    23.88    50.60    24.14    50.56    24.80    51.81
  5 South Dakota State University-SD  'B'                  NT   x3:28.11  
     1) Ochsner, Kyle L 22              2) Wadsworth, Garth H 19          
     3) Weinman, Nathaniel R 20         4) Overman, John A 19             
       24.78    51.85    24.39    50.71    24.96    53.05    25.11    52.50
  6 Suny Geneseo-NI  'B'                                   NT   x3:34.65  
     1) Ford, Ben                       2) Yale, Brian                    
     3) Greenspan, Ben 19               4) Hong, Jeffrey 19               
       26.45    56.25    25.25    53.07    25.40    53.34    24.49    51.99
  7 Suny New Paltz-AD  'A'                                 NT    3:35.69    6  
     1) Taskindoust, Rod 18             2) Lindgren, Ryan M 17            
     3) Cooke, Ethan 18                 4) Finn, Brandon 18               
       25.36    52.29    26.07    54.88    25.04    53.25    26.01    55.27
  8 Suny New Paltz-AD  'B'                                 NT   x3:54.66  
     1) Collins, Austin 20              2) Dubois, Nick B 21              
     3) Anderson, Tom 18                4) Canavan, Matt 17               
       27.02    57.65    26.40    56.62    28.08    58.18    29.32  1:02.21
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 20                    
 
  1. Rice University                     126   2. The University of Tampa              98
  3. Suny Geneseo                         66   4. South Dakota State University        56
  5. Univ of Arkansas Little Rock         44   6. Suny New Paltz                       26
  7. Minnesota State Univ Moorhead        24                                             
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 20                     
 
  1. The University of Tampa             140   2. South Dakota State University        94
  3. Suny Geneseo                         86   4. Suny New Paltz                       60